08.11.2013

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy

Jak już wspominałam we wcześniejszym poście (tutaj) noszenie czapki jest bardzo ważne w okresie zimowym. Usłyszałam od kilku osób, że z przyjemnością nosili by je, ale nie każda im pasuję. Są też takie osoby, które od razu rezygnują z przymierzania jakiejkolwiek czapki, twierdząc, że to nie dla nich, bo mają np. za "dużą głowę" czy za pulchną buzię. Otóż nieprawda moi drodzy! Czapki mogą  nosić wszyscy i wyglądać pięknie, wystarczy tylko dobrze poszukać i odpowiednio dopasować do kształtu twarzy. Zdecydowałam więc, że  poczytam o tym trochę i napiszę posta...i proszę oto jest :) By rozpoznać kształt twarzy dobrym sposobem jest związanie włosów tak, by było widać całą twarz, stanięcie przed lustrem i dokładne przyjrzenie się swojej twarzy. Spójrz na swoje kości policzkowe, brodę, czoło, policzki i zarys szczęki.


A oto przykładowe kształty twarzy:
  • Twarz owalna dość wysokie czoło z najwyższym punktem na środkowej osi twarzy, podbródek łagodnie zaokrąglony. Osoby posiadające owalną twarz są szczęściarzami, gdyż mogą sobie dobrać praktycznie każdy rodzaj czapek, kapeluszy i wyglądać olśniewająco, gdyż rysy są uważane za symetryczne. Także tutaj nie muszę podawać za wiele konkretnych fasonów czapek, gdyż coby się na głowę nie założyło i tak będzie ładnie :)
 Twarz owalną mają m.in: Kate Moss, Jessica Alba i Julia Roberts, Megan Fox


  •  Twarz prostokątna - jest bardzo podobna do twarzy owalnej, lecz rysy twarzy są mocnej zarysowane i żuchwa jest widocznie szeroka. Kości policzkowe z reguły są płaskie, prawie nie widoczne. Do takiego rodzaju twarzy dobrze jest wybierać czapki, które wyszczuplą twarz, czyli dziergane z pomponem i duże berety , bądź kapelusze z szerokim rondem. Unikać trzeba zaś małych, drobnych czapeczek lub tych o kanciastym kształcie.                                                                                                                                                                         Prostokątną twarz mają m.in.: Angelina Jolie, Paris Hilton, Demi Moore i Cindy Crawford.

  • Twarz okrągła - czoło, broda i policzki (z reguły pełne) tworzą okrąg. W tym przypadku, by wyszczuplić wizualnie twarz najlepiej wybrać nakrycie głowy, które optycznie złagodzi okrągły kształt twarzy. W tym celu należy zaopatrzyć się w kilka beretów. Można spróbować nosić czapkę "na bakier", sprawi to, że twarz będzie wydawać się bardziej pociągła. Ponadto nie należy naciągać czapek na czoło, które je zasłaniają i tym samym optycznie skracają twarz i poszerzają ją.
 Okrągłą twarz mają m.in.: Cameron Diaz, Kate Winslet i Drew Barrymore, Renee Zellweger  • Twarz trójkątna - szerokie czoło, mocno zaznaczone kości policzkowe i drobna broda. Jeśli posiadasz taki typ twarzy to małe, przylegające czapki są dla Ciebie. Tak samo korzystną decyzją będzie czapka z daszkiem lub nausznikami, która wyrówna proporcje twarzy. Jeżeli twoje czoło jest dość wysokie, możesz mocniej naciągnąć czapkę, by je skrócić. 

 Trójkątna twarz maja m.in.: Ali Larter, Jennifer Aniston, Eva Mendes, Jodie Foster.Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :)
Pozdrawiam xx

Brak komentarzy: